مرکز ارائه محتوای سواد رسانه ای و آموزشی

اولین بیوگرافی مفصل سردار سلیمانی

اولین بیوگرافی مفصل سردار سلیمانی

ژوئن 19, 2014

هر قدر او آرام و بی‌سر و صدا می‌رود و می‌آید و کار‌هایش را انجام می‌دهد، بیرون از مرزهای جمهوری اسلامی در مورد او، خیلی خبر‌ها هست. آن‌ها از او و سپاه تحت امرش می‌ترسند و همین ترس سرآغاز خبرهای بعدی است، آن‌ها او را تروریست می‌خوانند، بار‌ها و بار‌ها تحریمش می‌کنند، به او اتهام دخالت در امور سایر کشور‌ها را می‌زنند، او را فردی بسیار قدرتمند در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی در خاورمیانه توصیف می‌کنند، او را متهم پرونده ترور رفیق حریری می‌دانند و سرانجام آنکه، آن‌ها در کنگره امریکا، صریحاً و رسماً پیشنهاد ترور او را می‌دهند! شاید این همه تعارضات رفتاری و گفتاری برای قاسم سلیمانی تعجبی هم نداشته باشد.

اولین بیوگرافی مفصل سردار سلیمانی

اولین بیوگرافی مفصل سردار سلیمانی  

http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(1).jpg

 و این البته همه آن چیزی نیست که در مورد او گفته می‌شود. روزنامه انگلیسی گاردین در مورد قاسم سلیمانی می‌نویسد: «حتی کسانی که سلیمانی را دوست ندارند، او را فردی با هوش می‌دانند. بسیاری از مقامات امریکا که این چند ساله را صرف متوقف کردن سلیمانی کرده‌اند، می‌گویند مایل هستند او را ببینند و معتقدند که مبهوت کارهای او شده‌اند».

 شاید از سر همین بهت است که یکی از مقامات بلندپایه ارتش امریکا عاجزانه می‌گوید: «من اگر او را ببینم، خیلی ساده از او خواهم پرسید که از ما چه می‌خواهد؟»

چرا قاسم سلیمانی خطرناک ترین مرد سال از نگاه آمریکاست؟http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(6).jpg

  از رابرد تا بغداد

 سردار سلیمانی متولد اسفند ۱۳۳۶است. روستای کوهستانی و دورافتاده رابُرد در استان کرمان در جنوب شرقی ایران زادگاه اوست که ساختاری طایفه‌ای دارد. شاید همین ویژگی و شناخت یگانه او یکی از دلایل اصلی انتخابش برای فرماندهی نیروی قدس بوده است.وی در ۱۲سالگی، پس از پایان تحصیـلات دوره پنج ساله دبستان، روستای رابُرد را ترک کرد و مشغول به کار بنایی در کرمان شد و به عنوان پیمانکار در سازمان آب مشغول به کار شد و در‌‌ همان سال‌ها نیز فعالیت‌های انقلابی خود را شروع کرد.

 بنا به گفته خودش، وی پس از پیروزی انقلاب، در عین ادامه کار در سازمان آب کرمان، به عضویت مجموعه «سپاه افتخاری» که به وسیله پدر شهید قاضی تاسیس شده بود، درآمد.با شروع جنگ، وی راهی جبهه شد و کمی بعد، این جوان بسیجی فرمانده بسیجی‌های هم‌ولایتی‌اش شد و سپس لشکری از همین بسیجی‌های آفتاب سوخته کویر تشکیل داد که لشکر ۴۱ثارالله نام گرفت.با پایان جنگ، لشکر ۴۱ثارالله به فرماندهی سردار سلیمانی به کرمان بازگشت و درگیر جنگ با اشراری شد که از مرزهای شرقی کشور هدایت می‌شدند.مردم سیستان و بلوچستان و کرمان خوب می‌دانند که در سال‌های فرماندهی او، امن‌ترین دوران زندگی خود را سپری کردند.

http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(3).jpg قاسم سلیمانی یکی از امضا کنندگان نامه تهدید آمیز فرماندهان سپاه در جریان وقایع ۱۸تیر ۱۳۷۸به محمد خاتمی رئیس جمهوری وقت ایران بود.قاسم سلیمانی پس از دوران دفاع مقدس تا زمانی که به سمت فرماندهی سپاه قدس منصوب شد، با باندهای قاچاق مواد مخدر در نزدیکی مرزهای ایران و افغانستان جنگید و سال ۱۳۷۹، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرماندهی کل قوا، او را به تهران فراخواندند و مسوولیت سپاه قدس را به او سپردند مسوولیتی که قاسم سلیمانی را به کابوسی در ذهن آمریکایی‌ها بدل کرد. آن‌ها از او و سپاه تحت امرش می‌ترسیدند و همین ترس سرآغاز توطئه‌های آن‌ها علیه سلیمانی شد.

 پس از طرح ادعاهایی واهی مبنی بر دست داشتن نیروهای ایرانی در اتفاقات داخلی سوریه، اتحادیه اروپا و آمریکا در اقدامی نام سه نفر از فرماندهان سپاه را در فهرست تحریم خود قرار داد که سلیمانی هم در آن فهرست قرار داشت.همچنین وزارت خزانه‌داری آمریکا پس از اتهام‌زنی دولت این کشور به ایران مبنی بر دخالت در توطئه انفجار سفارت عربستان در واشنگتن دوباره سلیمانی را تحریم کرد.اما ماجرا به این تحریم‌ها ختم نشد و او را متهم پرونده ترور رفیق حریری معرفی کردند و سرانجام در کنگره آمریکا، واضح و آشکار پیشنهاد ترور او را دادند.

http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(12).jpgبا نقشه «قاسم سلیمانی» در سامرا شکست خوردیم

در پي شکست سنگین گروهک تروريستي «دولت اسلامي عراق و شام» موسوم به “داعش” در برابر ارتش عراق در سامراء، اين گروهک در جديدترين بیانیه خود مدعی شد که ارتش عراق با همدستی “سپاه قدس” و “سپاه بدر” توانستند در این جنگ پیروز شوند.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از شیعه آنلاین، در همين راستا «أبوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروريستي “داعش” در عراق در اين بيانيه گفت: ارتش عراق با نقشه و همدستی گروه “قاسم سلیمانی” توانست برما چیره شود و گرنه ما قرار بود اماکن ديني “رافضي”ها را با خاک یکسان کنيم!

وي در ادامه افزود: سپاه ایران مانع از آن شد که نقشه ما عملی شود. ما بزودی انتقام مجاهدين خودمان را از ایران می گیریم.

گفتني است، رسانه هاي عراقي از شکست سنگين نيروهاي گروهک تروريستي “داعش” در سامرا خبر داده و اعلام کردند که بيشتر مناطق اين شهر که به دست تروريست ها افتاده بود، پاکسازي شده است.

  http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(2).jpgنقش انکار ناشندنی سردار سلیمانی در بحران جهانی عراق

 سردار سلیمانی در ژانویه سال ۲۰۰۵، زمانی به عراق آمد که عراقی‌ها برای نخستین بار پس از سقوط صدام حسین، به پای صندوق‌های رأی می‌رفتند. در حالی که امریکا حمایت شدیدی از نخست‌وزیر شدن ایاد علاوی می‌کرد، سلیمانی فعالیت خود را در حمایت از شیعیان آغاز کرد و به راهنمایی آنان برای پیروزی در انتخابات پرداخت. پس از انتخابات، بوش انگشت‌های رنگی مردم عراق را پیروزی بزرگی برای دمکراسی دانست، اما علاوی و متحدانش شکست خوردند.» 

 این روزنامه با تمرکز بر سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس می‌نویسد:«ژنرال پترائوس مدیرکنونی سازمان سیا علاقه دارد داستان را از زمانی بازگو کند که یک ژنرال ۴ستاره در عراق بود. اوایل سال ۲۰۰۸زمانی که مجادله بین گروه شبه نظامی شیعه از یک طرف و ارتش آمریکا و عراق از طرف دیگر شعله ور بود، به پترائوس یک تلفن داده شد که در آن یک اس‌ام اس از سردار ایرانی بود، آن سردار ایرانی از آن به بعد تبدیل به الهه انتقام شد.»http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(10).jpg

 این مسیج از فرمانده سپاه قدس، قاسم سلیمانی آمده بود، و توسط یکی از رهبران عراقی منتقل شده بود، در آن پیغام نوشته شده بود:  ژنرال پترائوس! شما باید مرا بشناسی، من قاسم سلیمانی هستم، کسی که سیاست‌های ایران را در عراق، لبنان، غزه و افغانستان تدوین می‌کند و صد البته سفیر ایران در بغداد نیز عضو سپاه قدس است و کسی که جایگزین او می‌شود نیز عضو سپاه قدس است.

 گاردین می‌نویسد:«پترائوس بشدت نیاز داشت که به او گوشزد شود، بسیاری از نظامیان آمریکا که با عراقی‌های شیعه کار می‌کنند، توسط قاسم سلیمانی و افراد وابسته به سپاه قدس به تحلیل برده می‌شوند، آنچنان که تلاش‌های دیپلماسی آمریکا در سایر نقاط خاورمیانه به تحلیل برده می‌شود، خصوصا در لبنان. پترائوس سال گذشته به ارگان تحقیقاتی مربوط به جنگ گفت که مشکلی که سلیمانی برای او درست کرده بوده است، چه بوده است.»http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(8).jpg

 عادل عبدالمهدی، معاون رئیس‌جمهور عراق در این باره می‌گوید: آمریکایی‌ها از یک طرف از این جریان خوشحال بودند، چرا که بن بست به پایان رسیده بود و از سوی دیگر، ناراحت که سلیمانی را در منطقه سبز می‌دیدند.

 در این باره زلمای خلیل‌زاد نیز می‌گوید: در آن زمان، صحبتهایی از ورود وی به منطقه سبز بود. همان‌قدر که مقامات آمریکایی سلیمانی را به جنگ افروزی متهم می‌کنند، او در ایجاد صلح نیز برای رسیدن به اهدافش فعال بوده است. او ماه گذشته در پایان دادن به درگیری‌های نیروهای مقتدی صدر و نیروهای عراقی در بصره، نقشی حیاتی داشت؛ تهدیدی که می‌رفت ناآرامی‌های آن گسترش یافته و پیامدهای وخیمی به ویژه برای منابع نفتی عراق در پی داشته باشد.

 جک کین رییس سابق نیروی زمینی ارتش آمریکا با اعلام چنین پیشنهادی در جلسه استماع کنگره در این­باره به نمایندگان آمریکایی گفت: «چرا مسوولان ایرانی را نمی‌کشیم؟ چرا ما آن‌ها را ترور نکنیم؟ نمی‌گویم اقدام نظامی کنیم ولی عملیات ترور را پیشنهاد می‌کنم.»http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(15).jpg

 در نشست مهم دیگری که در نقطه مرزی ایران و عراق در مریوان انجام شد و به گفته منبعی که نخواست نامش فاش شود، در این دیدار، جلال طالبانی، درخواستی به ژنرال قاسم داده است، مبنی بر این‌که نبرد‌ها و ناآرامی‌ها متوقف شود. به گفته این مقامات، سلیمانی نیز روز پس از آن، پیامی می‌فرستد و بلافاصله نبرد‌ها متوقف می‌شود»

   

نامه محرمانه سردار سلیمانی برای وزیر دفاع آمریکاhttp://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(4).jpg (این قضیه مورد تایید نیست!)

 سازمان ادارای پنتاگون از ۷لایه حفاظتی تشکیل شده است که از این میان ۴لایه به طور خاص مربوط به کنترل ارتباطات با شخص وزیر دفاع یا رییس پنتاگون میباشد. کمی بعد  از نامه اوباما نامه ای از تمام این لایه های امنیتی ، اطلاعاتی و حفاطتی عبور کرده و مستقیم ، روی میز کار وزیر دفاع یعنی لئون پانتا قرار می­گیرد.

 ظاهر ساده نامه که هیچ آرمی از سازمان های مرتبط با پنتاگون در آن به چشم نمیخورد توجه وزیر را جلب کرده و وی آن را از روی میز برمیدارد … با باز کردن نامه و خواندن آن عرق سردی بر چهره پانتا مینشیند!

 یک نامه با سربرگ رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران … نامه حاوی عبارتی بود که قطعا برای رییس پنتاگون با آن عظمت حفاظتی باورکردنی نبود ! : «اگر لازم باشد از این هم نزدیک تر خواهیم شد.»

 امضا : قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران

 جایگاه تصور نشدنی سردار قاسم سلیمانی در تحلیل­های جهانی

 زلمای خلیل‌زاد، سفیر سابق امریکا در افغانستان درباره سردار سلیمانی می‌گوید: «همان‌قدر که مقامات امریکایی سلیمانی را به جنگ افروزی متهم می‌کنند، او در ایجاد صلح نیز برای رسیدن به اهدافش فعال بوده است. او در پایان دادن به درگیری‌های نیروهای مقتدی صدر و نیروهای عراقی در بصره، نقشی حیاتی داشت، تهدیدی که می‌رفت ناآرامی‌های آن گسترش یافته و پیامدهای وخیمی به ویژه برای منابع نفتی عراق در پی داشته باشد.»

http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(11).jpg روزنامه انگلیسی اضافه می‌کند:«قدرت و وجهه قاسم سلیمانی به عنوان کسی که قدرتمند‌ترین بازیگر عرصه منطقه است، در سه سال گذشته کاهش نیافته است و در برخی از مولفه‌ها، افزایش نیز یافته است. قدرت ارتباط‌های سلیمانی طی هفته‌ها مصاحبه با مقامات عراقی مشخص شده است، برخی از مقامات عراقی او را ستایش می‌کنند. »

 به گزارش روزنامه مذکور، گاردین آنگاه از قول صالح المطلک (از عناصر بعثی و مستخدم سازمان سیا که با استخبارات سعودی نیز همکاری می‌کند)، نوشت: «سلیمانی قدرتش را مستقیماً از آیت الله سید علی خامنه‌ای می‌گیرد. تمام مقامات مهم عراقی سلیمانی را به شکل یک فرشته می‌بینند و با او رایزنی دارند.»

  یکی از مقامات بلندپایه رسمی آمریکا می‌گوید: «او مانند قیصر سوزو هراس انگیز است، او همه جا هست و هیـچ جـا نیست.»

 مارک گرچت به صراحت به نام سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران اشاره و تصریح کرده بود: وی را باید بکشیم. او در این خصوص گفته بود: ق«اسم سلیمانی بسیار سفر می‌کند… تکان بخورید… تلاش کنید او را بکشید.»

 «علی آلفونه» یک پژوهشگر در مرکز پژوهشی «آمریکن اینترپرایز اینستیتو» می‌گوید قاسم سلیمانی در سال‌های جنگ ایران و عراق به عنوان فرمانده لشکر ۴۱سپاه پاسداران و به خاطر موفقیت عملیات‌های شناسایی و غافلگیرانه این لشکر در پشت خطوط دشمن به شهرت رسید. نقش وی تا حدی اهمیت یافت که ارتش عراق در برنامه‌های رادیویی خود به کرات از وی نام می‌برد.

 به گفته «رایان کراکر» سفیر سابق آمریکا در عراق، برای قاسم سلیمانی جنگ ایران و عراق هیچگاه پایان نیافت. هیچکس پس از سال‌ها درگیر بودن در آن جنگ که شبیه جبهه‌های نبرد جنگ جهانی اول بود، نمی‌تواند تاثیرات آن را به فراموشی بسپارد. هدف استراتژیک قاسم سلیمانی یک پیروزی کامل بر عراق بود!

 اما در هر صورت برخی غربی‌ها او را ستایش می‌کنند. زلمای خلیل‌زاد، سفیر سابق آمریکا در افغانستان درباره‌اش می‌گوید: «بر خلاف نظر مقامات آمریکایی که سلیمانی را به جنگ‌افروزی متهم می‌کنند، او در ایجاد صلح برای رسیدن به اهدافش فعال بوده است. او در پایان دادن به درگیری‌های نیروهای مقتدی صدر و نیروهای عراقی در بصره، نقشی حیاتی داشت؛ تهدیدی که می‌رفت ناآرامی‌ها گسترش یافته و پیامدهای وخیمی بویژه برای منابع نفتی عراق در پی داشته باشد.»

 روزنامه انگلیسی گاردین نیز در مورد قاسم سلیمانی تاکید می‌کند: «حتی کسانی که سلیمانی را دوست ندارند، او را فردی باهوش می‌دانند. بسیاری از مقامات آمریکا که این چند ساله را صرف متوقف کردن کار افراد وفادار به سلیمانی کرده‌اند، می‌گویند مایل هستند او را ببینند و معتقدند که مبهوت کارهای او شده‌اند.»http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(5).jpg

  «ژنرال سلیمانی» برای غربی‌ها شبحی مرموز است که سایه وار در کمین دشمنان می‌نشیند و ناگهان چون صاعقه فرود می‌آید. این جنگاور تحت تعقیب آمریکا و اسراییل، برای فرزندان این آب و خاک‌‌ همان «حاج قاسم» بسیجی آفتاب سوخته کرمانی است که چشم به آزادی قدس شریف دارد.


 سردار سلیمانی خطرناک ترین مرد جهان از دید مجله آمریکایی «وایرد»

 مجله آمریکایی «وایرد» در جدید‌ترین گزارش خود با تیتر ۱۳فرد بسیار خطرناک دنیا، به بررسی ۱۳چهره پرداخته است که به عنوان چهره‌های شناخته شده، «محمد مرسی» رئیس جمهور فعلی مصر و «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه جزء این ۱۳نفر به حساب می‌آیند.

 آنچه از نگاه این مجله آمریکایی جالب و کمی تعجب آور به نظر می‌رسد، نام سردار «حاج قاسم سلیمانی» است که به عنوان خطرناک‌ترین و مرموز‌ترین فرد در دنیا شناخته شده است؛ حاج قاسم در این گزارش به ادعای وایرد، خطرناک‌ترین فرد در خطرناک‌ترین کشور معرفی شده است که می‌تواند تنها تهدیدکننده نظامی آمریکا در غرب آسیا و سراسر دنیا باشد.

 در این گزارش آمده است: اگر بخواهیم به دنبال خطرناک‌ترین کشور سیاره زمین بگردیم، به نام ایران برخورد می‌کنیم که ممکن است جرقه جنگ جهانی را بزند و اگر بخواهیم در این کشور مرموز‌ترین و خطرناک‌ترین فرد را نامگذاری کنیم، به نام ژنرال قاسم سلیمانی خواهیم رسید که چهره‌ای مرموز دارد.

 لقب شهید زنده شایسته ترین لقب سردار سلیمانی

 حضرت آیت الله خامنه‌ای چهار مرتبه سردار سلیمانی را شهید و شهید زنده خطاب کرده و راجع به ایشان و همرزمانشان فرموده‌اند: خدای متعال می‌خواست این‌ها زنده بمانند و برکاتشان برای کشورشان و دنیای اسلام ادامه پیدا کند.

 مطلب فوق در سال ۷۶و در دیدار اعضا و مسئولان ستاد برگزاری کنگره بزرگداشت سرداران و ۸هزار شهید استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان با مقام معظم رهبری بیان شده است.

 معظم‌له در این دیدار خطاب به سردار سلیمانی می‌فرمایند: خود شما هم که آقای سلیمانی باشید در نظر ما شهیدید. شما شهید زنده هستید. بله، شما هم شهیدید. شما بار‌ها در میدان جنگ به شهادت رسیدید.

http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(13).jpg ملت ایران تنها ملتی در جهان است که لیاقت شکست تاریخی آمریکا را دارد

 حاج قاسم سلیمانی زمانی در یکی از معدود اظهارنظرهای آشکارش گفته بود ملت ایران تنها ملتی در جهان است که لیاقت شکست تاریخی آمریکا را دارد. حدود ۵سال پیش که این جمله از قول حاج قاسم نقل شد بسیاری آن را یک آرزوی بزرگ، شیرین و البته دور دانستند، امروز چه طور؟ امروز که نتانیاهو هم از بیخ گوش خود صدای امام خمینی‌رحمت‌الله‌علیه را می‌شنود و رابرت گیتس می‌گوید درگیر شدن با ایران به معنای آن است که فردا آمریکا ناچار باشد درون خاک خود با فرزندان انقلاب ایران بجنگد، آیا باز هم می‌توان گفت که جمله حاج قاسم بیان یک آرزوی دور بوده است؟

http://www.salehon.ir/wp-content/uploads/2014/06/soleimani-%7Bsalehon%20(7).jpg

52 دیدگاه

 1. بنویسید کابوس صهیونیستها
  خدایارونگهدارش

  • ایشالا سایه شما و مقام معظم رهبری حضرت ایه الله خامنه ای تا ابد بالای سر ملت ایران باشه.امیدوارم هرکجا که هستید زیر سایه امام زمان عج باشید.

  • حسین باقری /

   psdkسلام حاجی سرت سلامت امیدوارم همیشه سلامت باشی من بنده گناه کارم ولی فدایی اربابم عباسم میدونم من حقیر جایگاهی در کنارت ندارم ولی به اسم اربابم قسم ارزومه در رکابت باشم من سربازتم فقط ندا بده دستهای ارباب بی دستم دست گیرت باشد.یاعلمدار کربلا

 2. سلام
  دمت گرم خدایی.سردار قاسم سلیمانی افتخار ماست
  ولی اینو بدونید ایران سردار قاسم سلیمانی زیاد داره
  حتی همونایی که دارن دم از خراب شدن ایران میزنن تو خارج/
  همونایی که دارن واسه دشمن کارمیکنن ولی یه جورایی یه رگ ایرانی دارن یه روزی اگه نیاز بشه شک نکنید اونها هم سردار قاسمی میشن.
  اونوقت آمریکایی ها و دشمنان ما تو خاک خودشون باید با فرزندان انقلاب اسلامی ایران بجنگند. ما منتظر همچین روزی هستیم ک همچین بهانه ای ب دستمون داده بشه.و اینجوری میشه که جوری به خاک و خون میکشونیمشون که نفهمند از کجا دارن خوردند..

 3. کاش ادب رو سرلوحه ی کارمون قرار می دادیم تا ما با عنوان بسیجی برای رهبر مون باعث سرافکندگی نشیم!!

 4. انشالله تا ازادی قدس شریف راهی نمانده

 5. این مطلبتون خیلی خیلی محشر بود
  کیف کردم

 6. از همه دست کشیدم که تو باشی همه ام با تو بودن ز همه دست کشیدن دارد

  ——————–

  بروزم با مطلبی جدید

  من دوستش دارم! سردار را میگویم

 7. زنده باد حاج قاسم

 8. سلامخدا ایشون رو حفظ کنه… یاعلی

 9. با تشکر از مطالب خوبتان ، مطلب شما را با نام خودتان در وبلاگ منتشر شد .http://www.zaer-133.blogfa.com/

 10. یوسف /

  خدا قوت برادر بچه ها منتظرن

 11. سرباز رهبر /

  سلام
  ما همه حاج قاسم هستیم…

 12. زنده باد سردار عشق

 13. زنده باد سردار عشق
  با تو هستیم تا ابد

 14. باسلام
  مطلب بسیار ارزشمند شما در پایگاه تحلیلی خبری استرآبادنیوز درج گردید و همچنین به علت فعالیت های فاخر شما درعرصه فضای مجازی با افتخار و صلابت در بخش پیوندهای ما ثبت شدید.
  با تشکر از شما
  مدیرسایت

 15. محمد /

  خدا حفظش كنه براي ايران

 16. سلام.بسیار مطالب خوبی بود

 17. با سلام
  خدا قوت
  مطلب شما در تو بنويس ثبت گرديد.
  http://tobenvis.com/new.aspx?id=2901

 18. ایشون خیلی مرد بزرگی هستند!
  ما باید برای داشتن چنین کسانی خدا را بسیار شکر کنیم!
  انشالله که عمری طولانی داشته باشند!

 19. سلیمانی /

  التماس دعا

 20. نابغه /

  ماهم کمک نظاممون هستیم روی کمک علمی ماهم حساب کنید.خداقوت

 21. هر لحظه و هردم منتظر نابودی رژیم کودک کش صهیونیستی بوده و برای نابودی این رژیم غاصب از هیچ اقدامی دست بر نمی داریم. یا حق

 22. هادی حسینی /

  مصداق بارز رحماء بینهم اشداء علی الاکفارند ایشون
  اخلاص ایشون برای همه ما درس است
  خداوند توفیق بوسیدن دست چنین مؤمنین مجاهدی رو که بسیار کم هستند رو به ما عنایت فرماید.
  خوب است ما جوانان چنین چهره هایی رو الگو قرار بدیم
  اللهم احفظه و ایده

 23. امیر /

  خدا حفظش کنه حاج قاسم و حاج قاسم ها افتخار. ایران هستن آمریکا. و سوسمار خورا از اسمش تمام وجودشون میلرزه

 24. هیچ کس هیچ غلطی نمیتواند بر ایران بکندمخصوصا آمریکاو اسرائیل

 25. محمدنوشاد /

  سلام بر تو ای سردار رشید اسلام.جدا که وقتی به صورتت نگاه میکردم نور خاصی از صورتت هویدا بود.توروخدا واسه ما جوونای انقلاب دعاکن.بخدا توی صحنه پیکار و جنگ همونایی که هیچکی فکرشونو نمیکنه میان و پشت سرت وایمیستن.روی ما حساب کن حاج قاسم…

 26. قابل توجه دشمنان:اگر یه تار مو از سر سردارمون کم بشه، به والله دنیارو کن فیکون می کنیم.

 27. گمنام /

  سردار من…سردار ما…
  نشان می دهد که…
  از جنس خاک هستیم…
  ولی…
  با خاک یکسان نمیشویم…

  یا حق

 28. محمد کریمی /

  واقعا ممنون خیلی عالی بود من سردار سلیمانی را واقعا و از صمیم قلب تحسین میکنم.

 29. محمد /

  سردار ما اماده ایم.

 30. مهدی چلنگری /

  سلام سردار امام زمان فدایی نمی خوای ؟

 31. احمد /

  خداحفظش کنه امام زمان نگه دارش باشه روزی روببینیم که حاج قاسم بینی همه دشمناروبه یاری خداوامام زمان به خاک بماله که تاحدزیادیم موفق شده دست مریضادسردارعشق

 32. با مطالعه این خاطرات به عنوان یک ایرانی مسلمان احساس شعف وخوشحالی میکنم .کاش میتوانستم مردی را که امام خامنه ای او را شهید زنده میداند از نز دیک میدیدم

 33. فرهاد /

  سلام به همه.خیلی دوست دارم یک روز سردار و ببینم و ازش خواهش کنم که من هم بتونم جز یارانش به مملکت خدمت کنم.به امید آن روز…

 34. خدا قوت خسته نباشی دلاور اباالفضل نگهدارت باشد

 35. بهنام /

  دمت گرم سردار با غیرت، الحق که ایرانی هستی

 36. بنده خدا /

  انشائ الله خدا سایه سردارو کم نکنه برای سلامتیش صلوات مسلمون واقعی ایشونه که داره از حق دفاع میکنه نه ما که فقط شعار میدیم مرد عمله ایشون. خدایا نگهدار این مرد بزرگوار باش

 37. بنده خدا /

  اگر دوس دارید در رکاب ایشون باشید پس چرا همت نمیکنید؟؟تمام تلاشتونو بکار بگیرید اسلام منتظر این سرداراست یا علی

 38. سید داود /

  آنها به قول خودشون تحریم می کنند ولی این حاج قاسم است که خواب را بر آنان تحریم کرده است..

  • اخوی گل گفتی…آرزوی همیشگیم ازدرگاه ذات اقدس الله:
   الهی بحق صاحب اسم حاج”قاسم”سلیمانی”قاسم ابن الحسن ایهالمجتبی ع”وجودمبارکش راازشزاشراردرپناه خودت محفوظ بفرمآی یاولی المومنین ویاارحم الراحمین…آمین.
   اجماعاجهت سلامتی حاج قاسم صلوات:
   اللهم صل علی مولاتی فاطمه وابیهاوبعلهاوبنیهاوسرالمستودع فیهابعددمااحاطه بهی علمک
   الحمدالله وشکراجزیلا

 39. زنده باد سردار وطن-خدا سایه ی شما عزیزان را از سرما کم نکنه

 40. سیستانی /

  دمت گرم سردار ماسیستانیها به شماافتخار میکنیم

 41. ابوالفضل /

  سلام سردارمردانگی وازادگی معرفت وفداکاری.درسته نه آمریکا نه داعشی های کثافت ولجن ونه هیچ یک ازدشمنان اسلام هیچ غلطی نمیتونن بکنن.ماهمه دستامونوتودست حاج قاسم عزیز میذاریمویاعلی میگیموهمشونوبه خون میکشیموپرچم اسلامودزتمام دنیابالا میبریم.

 42. الهی خدا حفظش کنه سردار رو…20 اسفند تولد سردار
  تولدت مبارک” شیر مرد مرز های درون و برون اسلام” ان شالله سالم و زنده وسلامت باشید…همراه با رهبر عزیز و تک ما. …
  دوستان وب لاگ این کانال منه ( کانال کمیــــــــــــل ” شهدا ” Telegram.me/shahidegomnam71 ) خوشحال میشم به ما سر بزنید

 43. سعید صادقیان /

  سلام خدا قوت دلاور. دعا میکنم به یاری خدا زیر سایه الطاف آقا صاحب الزمان همواره پیروز وسربلند باشی وزمینه ساز ظهور یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف باشید

  ودلاوریهایتان رعشه براندام این انساننماهای از حیوان پست تر بیاندازد دست خدا پشت وپناهتان

 44. فرشته /

  سردار عزیزم
  افتخار مملکتم
  بی شک یار سلطان عالم خواهی شد
  دوستت دارم

 45. سلام
  کانال سردار دل ها ،سردار همشهریمان در ایتا ساخته شد
  دوستان عضو بشید ممنون
  https://eitaa.com/QasmSolemani

 46. افشار /

  خداوند روح این سردارشهید رو با بی بی فاطمه زهرا محشور کنه.مبارکت باشه سردار لباس جدید شهادت

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *